Swimming techniques and water safety

Ruošdamiesi maudymosi sezonui, mes pabendravome su plaukiojimo instruktoriumi ir gavome visą eilę naudingų plaukiojimo technikos ir saugos taisyklių vandens objektuose rekomendacijų. Linkime jums linksmai ir saugiai praleisti vasarą prie vandens telkinių!

Plaukiojimo technika ir saugos taisyklės vandens objektuose

Vaikai mėgsta plaukioti – visur, kur yra vandens telkiniai, jūs galite pamatyti pliuškenančius ir žaidžiančius vaikus. Bet apie ką reikia pasirūpinti pirmiausia, kai jūs ir jūsų vaikai randatės prie vandens? Mes pabendravome su plaukiojimo instruktoriumi ir gavome visą eilę naudingų plaukiojimo technikos ir saugos taisyklių vandens objektuose rekomendacijų.

-          Kodėl yra taip svarbu išmokinti vaiką plaukioti?

Mokėti plaukioti yra labai svarbu, nes mokantis plaukioti  žmogus, atsidūręs vandenyje, nepasimes. Negalima nepakankamai vertinti elgesio vandenyje įgūdžius – buvo atvejai, kai vaikai skendo „varlynėse“. Jeigu jūs nemokate plaukioti ar nepripratę būti vandenyje, tai jeigu jūs atsitiktinai pakliūnate į vandenį, gali atsitikti nelaimė.

            -           Ar gali tėvai išmokinti vaiką plaukioti?

Žinoma! Pradėkite mokinti vaiką plaukioti dar ikimokykliniame amžiuje. Kuo anksčiau, tuo geriau. Bet negalima to daryti priverstinai – paverskite mokymo procesą į žaidimą, be to – į žaidimą pagal vaiko sąlygas. Vėl ir vėl demonstruokite vaikui, kaip jūs plaukiojate. Įdiegiant vaikui plaukiojimo įgūdžius, reikia būti atkakliam. Iš pradžių tai gali pasirodyti beviltišku užsiėmimu, nes vaikai ne iš karto išmoksta kai kuriuos judesius. Bet po kai kurio laiko vaikui pradės sektis ir tada jis tvirtai įsimins šiuos įgūdžius!  Vaikui pavargus leiskite jam pailsėti, užsiimkite kokiu nors kitu dalyku. Galų gale, jūsų tikslas – išmokinti vaiką komfortiškai jaustis vandenyje.

            -           Jūs galite rekomenduoti apmokančius pratimus?

Mokindami vaiką plaukioti brasu, atskirai parodykite jam rankų ir kojų judesius. Brasas reikalauja labai geros koordinacijos, todėl būtų garai iš pradžių parodyti judesius būnant ant kranto.

Plaukiojant brasu rankų judesiai turi būti širdies formos. Judesys prasideda nuo širdies lygio, po to rankos tarytum piešia širdį pilvo link. Pirštai turi būti prispausti vienas prie kito, sudarydami kažką panašaus į „irklą“.

Lengviausiai išmokti kojų judesius galima sėdint sėdmenimis ant grindų . Patraukite kojas link savęs lygiagrečiai su pilvu, po to kojomis lėtai darykite apskritiminius judesius , kaip varlė. Pakartokite kelis kartus.

-          Taigi, saugos taisyklės vandens objektuose. Tikriausiai, yra ypatingos taisyklės, apie kurias reikia prisiminti esant pliaže ar prie baseino?

Taip. Saugos taisykles vandens objektuose turi žinoti kiekvienas. Labai svarbu, kad kiekvienas vaikas išmoktų sekančias taisykles:

  • Niekada nesimaudyk vienas.
  • Eidami maudytis, būtinai pasakykite kitiems apie tai, kur jūs einate.
  • Niekada nestumkite kitų į vandenį (netgi, jeigu jūs mokate plaukti, neaišku ar jūsų pokšto objektas moka plaukti).
  • Niekada nelaikykite kitų prievarta po vandeniu.
  • Nešokinėkite ir nenardykite į vandenį  nežinomoje vietoje – po vandeniu gali būti seklumos arba aštrūs akmenys.
  • Neplaukiokite po tiltais ir bokšteliais šokinėjimui į vandenį.
  • Plaukiokite išilgai kranto.
  • Nebėgiokite ant tilto ar baseino krašto – ten būna labai slidu.
  • Atminkite, kad pripučiami žaisliukai nėra plūdrūs. Nežaiskite su jais atvirame vandenyje.
  • Visada šaukite į pagalbą, jeigu jūs ar kitas žmogus – pavojuje. Bet tik tuo atveju, jeigu tai realus pavojus.

 

Dėkojame plaukiojimo instruktorių Anna Nordström už gerus patarimus ir linkime jums linksmai ir saugiai praleisti vasarą prie vandens telkinių!

Lydinčios prekės:

Maudymosi kelnaitės ir maudymosi kostiumėliai

Skrybėlaitės

Pliažo chalatas

Pliažo paklodė

Pliažo rankšluosčiai