Ko reikia dirbančiai mamai?

Baisiai nemalonu, kai po keleto skalbimų drabužiai netenka formos!  Gunila Axén atsižvelgė į šį faktorių, kai 1970-tame dešimtmetyje  kartu su Katarina af Klintberg ruošė  kompanijai Polarn O. Pyret pirmą kolekciją. Problema lieka aktualia iki šiol – dabar ji yra dar aktualesnė nei kada nors anksčiau.

 

1976 metų katalogo pratarmėje Gunila parašė:

 

„Tinginystė – išradėjų motina. Gal būt, toks buvo  Mikki-Mauso kostiumo kūrėjų devizas. Aš nutariau užsiimti šia problema, kad sutaupyti laiką ir pinigus, ir padaryti vaikiškus drabužius patvariais ir lengvai valomais, kad man liktų daugiau laiko kitiem darbams. Pavyzdžiui, bendravimui su vaikais“.

 

Svarbiausias tikslas buvo tame, kad palengvinti dirbančioms moterims kasdienišką gyvenimą. Padaryti taip, kad dirbančioms mamoms liktų laiko ir vaikams, ir karjerai. Jai reikėjo lengvai tvarkomų ir kartu funkcionalių drabužių. Gunila, trijų vaikų motina, turėjo daugybę idėjų apie tai, kaip palengvinti gyvenimą racionaliau prieinant prie vaikiškų (ir suaugusiųjų) drabužių kūrimo.

 

1973 metais buvo pradėta kurti kompanijai Polarn O. Pyret pirma pagrindinė vaikiškų drabužių linija. 1974 metais ji buvo pateikta vartotojams ir įgijo platų pripažinimą, o 1975 metais kompaniją pirmą kartą pagamino juostuotus rūbus, kurie ir dabar priskiriami prie pačių populiariausių kompanijos gaminių.

 

Dabar mūsų klasikinis piešinukas – juostelės – atsiranda visur. Nėra jokių abejonių, kad juostelės yra absoliučiai universalios.

 

 

 Septintame dešimtmetyje ant Polarn O. Pyret drabužių puikavosi Mikki-Mausas, kuris turėjo pritraukti vaikų dėmesį. Mikki-Mausą išrinko todėl, kad jis buvo dienos didvyriu. Šiandien Mikki-Mausą pakeitė kiti simboliai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lydinčios prekės:

 

Bodis klasikinėmis juostelėmis

 

Marškiniai ilgomis rankovėmis klasikinėmis juostelėmis

 

Ilgi apatiniai baltiniai klasikinėmis juostelėmis

 

Puskojinės klasikinėmis juostelėmis